< Попередня новина

Ліс - це не смітник!
2.07.2020 09:43 - давність новини: 34 дн.
Категорія: Загальні новини
Автор:  Прес-служба ДП "Новоушицьке лісове господарство"

Чи знаєте ви, що 3 липня «Всесвітній день без поліетилену»? Така акція має щорічний характер, так як зараз гостро стоїть питання засмічення нашої планети сміттям та відходами різного роду. 
Мета акції - сформувати нову екологічну поведінку, спробувати у повсякденному житті застосувати модель поведінки, притаманну для жителів ЄС, привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами, а також сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів торговельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі.
Не задумуючись про наслідки люди викидають сміття там, де їм заманеться. І ліс також не є виключенням. Варто лише комусь одному викинути у лісі пакет зі сміттям, як згодом там буде цілий смітник. Кожного року працівники ДП «Новоушицький лісгосп» вивозять не одну тону сміттєвих відходів з лісових масивів. Так сталося і цього року. 
Працівниками Струзького лісництва було прибрано територію лісового насадження, що знаходиться в урочищі «Стінка» на схилах Дністра.  
Засмічення лісів відходами тягне за собою накладання штрафів. Чинним законодавством передбачено відповідальність за засмічення лісів. Відповідно статті ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Засмічення лісів відходами” тягне за собою накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  Проте даних штрафів сплачується мало, адже встановити особу, що викинула сміття дуже тяжко.
Ми розуміємо, що покладений обов’язок на лісову охорону передбачає утримання лісу у належному стані, однак це не дає вам право смітити у ньому. 
Працівники ДП «Новоушицьке лісове господарство» наполегливо нагадують : Ліс – це не смітник! Ставтеся з повагою до природи та праці інших людей!  Ліс наше багатство. Ми повинні берегти й охороняти його!

Поширити новину